darsad-logo

کنسول‌های بازی امروزه تقریبا در اکثر خانه‌ها دیده می‌شوند و جزو جدانشدنی هر منزلی هستند. در حال حاضر کاربرد این کنسول‌ها دیگر سن و سال هم نمی‌شناسد. برای خرید کنسولی جدید، شناخت انواع کنسول بازی می‌تواند راهنمای خوبی برای شما در این زمینه باشد.

انواع کنسول بازی

قطعا شما هم تا به امروز نام کنسول‌های بازی پلی استیشن، ایکس باکس و نینتندو را شنیده‌اید. اما کدام مورد نسبت به دیگری برتری دارد؟ در حالت کلی باید بگوییم هدف تمامی این کنسول‌ها جلب رضایت مشتری است و همگی با ارائه خدمات و ویژگی‌های مخصوص خود، سعی دارند نظر مشتریان زیادی را به خود جلب کنند.

بنابراین برای تشخیص این که کدام نوع از این کنسول‌ها بهتر هستند، باید به خودتان رجوع کنید و ببینید کدام یک بیشتر به کار شما می‌آید. همچنین قیمت کنسول بازی یکی از موارد مهمی است که همواره مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد.

در ادامه ما به معرفی جزئی هر کدام از این کنسول‌های متداول می‌پردازیم که شما هنگام خرید کنسول بازی، دید بهتری نسبت به آن‌ها داشته باشید.

پلی استیشن، محبوب همه نسل‌ها

این کنسول بازی از گذشته همواره جزو بهترین و پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی بوده است. به تازگی جدیدترین نسخه این کنسول بازی یعنی پلی استیشن 5 روانه بازار شده است که انقلابی را در عرصه گیم و انواع کنسول بازی به پا کرده است.

ممکن است قیمت این محصول برای برخی افراد مانعی در برابر خرید باشد. اگر می‌خواهید به سراغ کنسول‌های نسل قدیم‌تر این شرکت بروید، باید به این موضوع دقت کنید که از سال 2018 شرکت‌های سازنده بازی‌های مختلف اعلام کردند که برای کنسول‌های نسل قدیم مانند PS3 دیگر بازی جدید تولید نمی‌شود.

اگر هم این کنسول را در اختیار دارید، بهتر است به فکر ارتقای نسل کنسول خود باشید و حداقل به سراغ PS4 بروید که پرفروش‌ترین کنسول بازی در دنیا هم است.

ایکس باکس

ایکس باکس همواره در کنار پلی استیشن رقابت جذاب و تنگاتنگی را ایجاد کرده است. نسل هشتم کنسول‌های ایکس باکس، یعنی ایکس باکس وان، تفاوت چشم‌گیری از نظر قدرت و کیفیت با نسل‌های پیشین خود داشته است. بنابراین اگر می‌خواهید در کنار قیمتی منطقی، کارایی و کیفیت بسیار خوبی را هم داشته باشید، این کنسول قطعا راضی‌کننده خواهد بود.

نینتندو

این شرکت قدیمی که بسیاری از ما با کنسول میکرو آن خاطره داریم هم از تولیدکنندگان کنسول‌های بازی است. این شرکت معمولا در برابر غول‌های این عرصه یعنی ایکس باکس و پلی استیشن حرفی برای گفتن نداشته است، اما نینتندو سوئیچ توانست نظر مثبت بسیاری از افراد را در جهان به دست بیاورد. قیمت کنسول نینتندو هم نسبت به رقبای خود، کمی مناسب‌تر است و به همین دلیل استقبال خوبی از آن شد.

مقایسه قیمت کنسول بازی

در انتها باید بگوییم قیمت انواع کنسول بازی به موارد مهمی مثل نسل و امکانات آن بستگی دارد. قطعا نسل‌های قدیمی قیمت به مراتب پایین‌تری نسبت به نسل‌های جدید دارند. همواره خریداران این محصولات، به دنبال بهترین قیمت کنسول بازی هستند؛ به عنوان مثال برای خرید نسل جدید این کنسول‌ها همگی به دنبال خرید ارزان پلی استیشن و ایکس باکس و... می‌گردند.

در کل قیمت نسل جدید پلی استیشن در بالاترین حد قرار دارد و سپس آخرین نسل ایکس باکس و نینتندو در جایگاه‌های بعدی قرار می‌گیرند. البته هر کدام از این کنسول‌ها در نسخه‌های متفاوتی ارائه می‌شوند که هر یک ویژگی خاصی دارد و شما باید در هنگام خرید حتما به آن‌ها توجه کنید.